Persberichten

3 evenementen in mei 2016

24/03/2016FrankrijkPratique

Mei belooft een sportieve en culturele maand te worden in Frankrijk! Eén kernwoord: originaliteit.

Op de agenda !

  • 1) Van 7 tot en met 8 mai – ‘La Fête des Roses et des Plantes’ in de villa Ephrussi, in Saint-Jean-Cap-Ferrat, dicht bij Nice
  • 2) 21 mei – Nuit Européenne des Musées, over heel Frankrijk
  • 3) Van 28 tot en met 29 mei – ‘Marathon de la baie du Mont-Saint-Michel’, Normandië

Hieronder vindt u meer details voor deze evenementen.

1) Van 7 tot en met 8 mei 2016 – La Fête des Roses et des Plantes in de villa Ephrussi, in Saint-Jean-Cap-Ferrat, Côte d’Azur

vues_exterieures_de_la_villa.jpgOp 7 en 8 mei worden liefhebbers uit de tuinwereld verwacht voor de 7e editie van het Fête des Roses et des Plantes. Gedurende twee dagen worden de bezoekers uitgenodigd om zeldzame rozen en planten te ontdekken in een van de mooiste paleizen van de Côte d’Azur, de villa Ephrussi. Het concept van deze villa, gelegen op de top van de cap Ferrat, dicht bij de stad Nice, werd bedacht door Beatrice Ephrussi, de barones van Rothschild. Zelf had ze een grote passie voor bloemen en tuinen. Negen tuinen met de labels “Opmerkelijke tuin” en “Mooiste tuinen van Frankrijk” omringen de villa.

>> Meer informatie op www.villa-ephrussi.com/fr/

2) 21 mei – Nuit Européenne des Musées, in heel Frankrijk

De ‘Nuit Européenne des Musées’ biedt gratis toegang tot musea over heel Europa van 19u tot 1u ‘s nachts. De gelegenheid om deze musea te (her)ontdekken door middel van uitzonderlijke tentoonstellingen en manifestaties: thematische avonden, concerten, vertoningen, zoektochten en zelfs dansvoorstellingen... Honderden musea verdeeld over de 4 uithoeken van Frankrijk zullen aan dit evenement deelnemen. Bij de vele activiteiten die voorzien worden in in Frankrijk vermelden we ook het Musée Archéa, dat voor deze gelegenheid een schijnopgraving organiseert en het Musée des Augustins in Toulouse, dat het publiek een verbazingwekkend ‘light painting’ spektakel biedt.

>> Meer informatie op http://nuitdesmusees.culturecommunication.gouv.fr/

3) Van 28 tot 29 mei – Marathon de la baie du Mont-Saint-Michel, in Normandië

marathon_de_la_baie_du_mont_saint_michel_2014.jpgElk jaar proberen bijna 5000 lopers uit de 4 uithoeken van Frankrijk, maar ook uit de rest van de wereld deze mythische afstand van 42,195 km uit te lopen aan de voet van de Mont-Saint Michel. Hun eerste beweegreden mag dan van sportieve aard zijn, de omgeving van de baai moet zeker niet onderdoen. De uitzonderlijke setting zal menig natuurliefhebber in vervoering brengen. Afspraak op 28 en 29 mei voor de 19e editie van deze marathon die –niet te vergeten- een van de enige ter wereld is waar de eindstreep al zichtbaar is na de eerste passen.

>> Meer informatie op www.marathondumontsaintmichel.com

>> Fotoverantwoording:
  • Buitenzichten van de Villa © Pierre BEHAR Balloïde Photo
  • Marathon de la Baie du Mont Saint Michel 2014 - ©Yves Mainguy

Téléchargements

Downloads

Op zoek naar meer informatie? Inspiratie nodig voor een van uw artikels?

Contacteer onze ploeg