Persberichten

6 evenementen in maart 2016

05/11/2015FrankrijkPratique

Op het menu van de maand maart: ganzenlever uit de Périgord in overvloed, lenteski in muziek en een duik in de cultuur van de Stille Oceaan.

Noteer op uw agenda!

  • 1) Van 1 tot 9 maart - modeshows confectiekleding herfst en wintercollectie 2016 tijdens de Fashion Week in Parijs
  • 2) Op 5 en 6 maart – Het feest van de Gans in Sarlat
  • 3) Van 10 maart tot 3 juli - Tentoonstelling "L'Art et l'Enfant"in het Musée Marmottan Monet in Parijs
  • 4) Van 13 tot 19 maart - Festival Rock the Pistes in Portes du Soleil (Alpen)
  • 5) Van 17 tot 20 maart - Venetiaans Carnaval van Remiremont (Vogezen)
  • 6) Van 24 tot 28 maart - tiende editie van het festival Rochefort Pacifique - Cinema en literatuur

U vindt alle details over deze evenementen hieronder.

1) Van 1 tot 9 maart - modeshows confectiekleding herfst en wintercollectie 2016 tijdens de Fashion Week in Parijs

Na de haute couture in januari, is het nu de beurt aan de confectiekleding op de catwalks van de hoofdstad.

2) Op 5 en 6 maart – Het Feest van de Gans in Sarlat

oies_de_sarlat.jpgElk jaar, begin maart, viert Sarlat (100 km ten zuiden van Limoges) haar mascotte. Dan kakelen luidruchtige troepen ganzen door de middeleeuwse stad, lokken stands de ene al aantrekkelijker dan de andere de voorbijgangers met proeverijen, eet men soep van ganzenresten als opwarmer terwijl een banda (lokaal orkest), ateliers en demonstraties allerhande zorgen voor sfeer en spektakel. Dit alles in aanwezigheid van de landbouwers en ambachtslui die zorg dragen voor de kwaliteit van dit authentiek product. Niet te missen: het groot festijn, bereid door de beste keukenpieten van Sarlat, waar men ganzenlever opdient à volonté.
>> Meer info: www.sarlat-tourisme.com/festoie

3) Van 10 maart tot 3 juli - Tentoonstelling "L'Art et l'Enfant" in het Musée Marmottan Monet in Parijs

Afkomstig uit privéverzamelingen en prestigieuze Franse en buitenlandse musea , vormen een honderdtal werken van Le Nain, Champaigne, Fragonard, Chardin, Greuze, Corot, Millet, Manet, Monet, Morizot, Renoir, Cézanne, Matisse, Picasso … een unieke muurschilderij. Doorheen een selectie zeldzame schilderijen, schetst het parcours de evolutie van de conditie van het kind tijdens van de XVde tot de XXste eeuw en stelt zich de vraag, in fine, over de rol van de kindertekening op de avant-gardisten van het begin van de laatste eeuw.
>> Meer info: www.marmottan.fr

4) Van 13 tot 19 maart - Festival Rock the Pistes in Portes du Soleil (Alpen)

rock_the_pistes_2014cjb_bieuville.jpgEen origineel festival, want de podiums bevinden zich op de pistes. Met een skiliftenpas kan men via de stoeltjeslift, de gondel of een skilift de plaats van de verschillende concerten bereiken. Een uniek concept in Europa, pop-rock concerten met skis aan de voeten, echte momenten Music & ski.
>> Meer info: www.rockthepistes.com

5) Van 17 tot 20 maart - Venetiaans Carnaval van Remiremont (Vogezen)

Elk jaar sinds 1996 hult Remiremont in de Vogezen (op 1u rijden van Nancy) zich in de kleuren van Italië voor een magisch carnaval. De 18e editie van dit carnaval staat garant voor vier dagen prachtige Venetiaanse vertoningen met gemaskerde personages, muzikanten, alsook voor optochten en klank en licht spelen.
>> Meer info: www.ot-remiremont.fr

6) Van 24 tot 28 maart - tiende editie van het festival Rochefort Pacifique - Cinema en literatuur

Dit festival is het rendez-vous van de liefhebbers van films uit verre landen, van filmsterren en Oceanië kenners en ook van de amateurs van litteratuur uit de Stille Oceaan. In 2015 verwelkomde het 30 auteurs uit Nieuw-Caledonië, Polynesië, Australië, Nieuw-Zeeland voor boekvoorstellingen, debatten en andere literaire prestaties. Het festival richt de schijnwerpers op de culturele diversiteit van Oceanië en nodigt auteurs en regisseurs uit heel de zone van de Stille Oceaan uit om films en literatuur met elkaar te confronteren. De Salomon Eilanden, Micronesië, Guam zijn vertegenwoordigd, maar ook Nieuw-Caledonië, Wallis en Futuna et Frans Polynesië.

"De Markiezen in Rochefort" is het thema van het festival in 2016, in navolging van de tentoonstelling over de Markiezen in het museum Quai Branly in Parijs. Taalkundigen, ethnografen, archeologen … zullen ook van de partij zijn om over de evolutie van de Markiezen te praten, de levende talen, de tatoeages… Literaire critici zijn ook vertegenwoordigd, 2016 is ook het jaar van de nieuwe gespreksonderwerpen zoals de "politieroman" of de reisliteratuur.
Een poëziewedstrijd en slam voorstelling staan op het programma op 27 maart in het theater "La Coupe d'Or" gebracht door een Kanak dichter die in Rochefort verblijft.
De Kanak cultuur is heel het jaar door trouwens aanwezig in Rochefort met een speciaal toegewezen ruimte in het Hèbre museum van Saint-Clément.
>> Meer info: www.rochefort-ocean.com

>> Copyright :
  • Ganzen van Sarlat © Mathieu Anglada
  • Rock The Pistes 2014 © JB Bieuville
  • Het Venetiaans Carnaval van Remiremont © Pascal Colombain 2015
  • « Didjeriwest » in het Festival Rochefort Pacifique © B.Téraube

Téléchargements

Downloads

Op zoek naar meer informatie? Inspiratie nodig voor een van uw artikels?

Contacteer onze ploeg